dilluns, 17 d’octubre del 2016

Visita de la presidenta del Govern de les Illes Balears

Els alumnes de 4t d'educació primària de la nostra escola estan estudiant el Govern de les Illes Balears i l'estatut d'autonomia. Per aquest motiu van tenir la idea d'escriure a la Presidenta del Govern Balear, Francina Armengol, i demanar-li si podia venir a explicar-lis el funcionament de les institucions.

El que no s'imaginaven era el ressó mediàtic que tindria la seva carta. Ahir la Presidenta del Govern de les Illes Balears va publicar a facebook la carta que li van enviar els alumnes de 4t de la nostra escola i la seva resposta, juntament amb un missatge molt entranyable. Ho podeu veure al següent enllaç:

 

Avui, l'equip directiu del centre, hem anat a la seva classe i els hem llegit la carta. No us podeu imaginar amb quin entusiasme l'han rebuda!!! Estan desitjant saber quin dia serà aquesta visita!!!

Gràcies Francina, per ser tan propera!!!
Aquests nens i nenes tindran l'oportunitat de veure que els polítics són gent que està al seu abast.